2009-04-27 19:59 #0 av: Hovgarden

n/a

Klass 1 - FEI Inl. Program Ponny - Kat. C (3 NF av 10 ponnyer)

Plac. 2:a 65.263%

Cornelia Sparring Djursholms RK

Esse Buckson Silverlea Buckskin - Prinsen

 

Plac. 3:a 63.411%

Hanna Magnusson Hermanstorps K&RK

Brilliant Star Pantaco - Prescott Prudy

 

4:a 62.632%

Gabriella Lynghed Österlens RF

Smokie Buck - Fredriksbergs Dizney

 

Klass 3 - Lätt A:P1 - Kat. C (2 NF av 12 ponnyer)

 

Plac. 3:a 66.491%

Elsa Axelsson Vetlandaortens RF

Cristalls Jolly Jumper Casimirsborgs Avocado - Merrie Master

 

8:a 62.456%

Beatrice Quist Nybro Ridklubb

Gardwoods Nacado Casimirsborgs Avocado - Peregrin

 

Klass 4 - FEI Lagtävlan Ponny - Kat. C (6 NF av 24 ponnyer)

9:a 62.870%

Rebecca Holbeck Torns RF

Sturevallens Lisa Sturevallens Gentleman - Miclas Madoc

 

11:a 62.315%

Emelie Hedström Mantorpsryttarna

Midnight Dancer Fredriksbergs Dali - Xandino

 

12:a 62.037%

Elsa Axelsson Vetlandaortens RF

Cristalls Jolly Jumper Casimirsborgs Avocado - Merrie Master

 

15:e 60.741%

Beatrice Quist Nybro Ridklubb

Gardwoods Nacado Casimirsborgs Avocado - Peregrin

 

20:e 56.389%

Hanna Magnusson Hermanstorps K&RK

Brilliant Star Pantaco - Prescott Prudy

 

21:a 56.019%

Cornelia Sparring Djursholms RK

Esse Buckson Silverlea Buckskin - Prinsen

 

Klass 5 - FEI Ponnykür - Kat. C och D (3 NF av 21 ponnyer)

14:e 63.833%

Emelie Hedström Mantorpsryttarna

Midnight Dancer Fredriksbergs Dali - Xandino

 

16:e 62.917%

Fanny Callerud Torslanda RK

Esse Goldprince Willoway Golddigger - Prinsen

 

18:e 61.917%

Rebecca Holbeck Torns RF

Sturevallens Lisa Sturevallens Gentleman - Miclas Madoc

 

Klass 6 - FEI Ind Mästerskap Ponny - Kat. C (5 NF av 22 ponnyer)

 

Plac. 4:a 66.754%

Rebecca Holbeck Torns RF

Sturevallens Lisa Sturevallens Gentleman - Miclas Madoc

 

14:e 63.070%

Emelie Hedström Mantorpsryttarna

Midnight Dancer Fredriksbergs Dali - Xandino

 

15:e 62.193%

Hanna Magnusson Hermanstorps K&RK

Brilliant Star Pantaco - Prescott Prudy

 

16:e 62.105%

Cornelia Sparring Djursholms RK

Esse Buckson Silverlea Buckskin - Prinsen

 

17:e 61.404%

Beatrice Quist Nybro Ridklubb

Gardwoods Nacado Casimirsborgs Avocado - Peregrin

 

Klass 8 - FEI Inl. Program Ponny - Kat. B och C (2 NF av 9 ponnyer)

Plac. 2:a 66.842%

Cornelia Sparring Djursholms RK

Esse Buckson Silverlea Buckskin RNF - Prinsen

 

4:a 65.439%

Rebecca Holbeck Torns RF

Sturevallens Lisa Sturevallens Gentleman - Miclas Madoc

 

Klass 14 - FEI Lagtävlan Ponny - Kat. D (1 NF av 31 ponnyer)

19:e 60.370%

Fanny Callerud Torslanda RK

Esse Goldprince Willoway Golddigger - Prinsen

 

Klass 16 - FEI Ind Mästerskap Ponny - Kat. D (3 NF av 25 ponnyer)

11:e 60.000%

Amelie Darhult Störby Hermanstorps K&RK

Sörbys Unik Pantaco - Silverlea Top Hat

 

17:e 57.982%

Sophia Bergkvist Karlskrona Lyckå

Stackarps Daniella Priory Dallas - Peregrin

 

24:e 52.719%

Linn Söderlund Karlskrona Lyckå

Anells Anelka Rodlease Dancing Gold - Lunnalyckans Tacado

 

Klass 24 - FEI Lagtävlan Ponny - Kat. D (2 NF av 17 ponnyer)

14:e 57.500%

Linda Gustafson Falkenbergsorten

Malena Fredriksberg Chopin - Smedhults Starlight Son

 

15:e 57.407%

Amanda Baroni Dagstorpsorten

Ängsgårdens Hickory Vernons Peeping Tom - Rolökke Swallow

 

Klass 26 - FEI Ind Mästerskap Ponny - Kat. D (3 NF av 26 ponnyer)

 

13:e 61.714%

Fanny Callerud Torslanda RK

Esse Goldprince Willoway Golddigger - Prinsen

 

17:e 59.825%

Linda Gustafson Falkenbergsorten

Malena Fredriksberg Chopin - Smedhults Starlight Son

 

21:a 58,947%

Amanda Baroni Dagstorpsorten

Ängsgårdens Hickory Vernons Peeping Tom - Rolökke Swallow

 

Om någon har bilder från dagen lägg gärna in dom i tråden. Glöm inte skriva vem fotografen är.

Källa: Eguipe.nu