Öresundsspelen Dressyr Hästhagen 12-13 April 2009
n/a
Klass 1 - FEI Inl. Program Ponny - Kat. C (3 NF av 10 ponnyer)
Plac. 2:a 65.263%
Cornelia Sparring Djursholms RK
Esse Buckson Silverlea Buckskin - Prinsen
Plac. 3:a 63.411%
Hanna Magnusson Hermanstorps K&RK
Brilliant Star Pantaco - Prescott Prudy
4:a 62.632%
Gabriella Lynghed Österlens RF
Smokie Buck - Fredriksbergs Dizney
Klass 3 - Lätt A:P1 - Kat. C (2 NF av 12 ponnyer)
Plac. 3:a 66.491%
Elsa Axelsson Vetlandaortens RF
Cristalls Jolly Jumper Casimirsborgs Avocado - Merrie Master
8:a 62.456%
Beatrice Quist Nybro Ridklubb
Gardwoods Nacado Casimirsborgs Avocado - Peregrin
Klass 4 - FEI Lagtävlan Ponny - Kat. C (6 NF av 24 ponnyer)
9:a 62.870%
Rebecca Holbeck Torns RF
Sturevallens Lisa Sturevallens Gentleman - Miclas Madoc
11:a 62.315%
Emelie Hedström Mantorpsryttarna
Midnight Dancer Fredriksbergs Dali - Xandino
12:a 62.037%
Elsa Axelsson Vetlandaortens RF
Cristalls Jolly Jumper Casimirsborgs Avocado - Merrie Master
15:e 60.741%
Beatrice Quist Nybro Ridklubb
Gardwoods Nacado Casimirsborgs Avocado - Peregrin
20:e 56.389%
Hanna Magnusson Hermanstorps K&RK
Brilliant Star Pantaco - Prescott Prudy
21:a 56.019%
Cornelia Sparring Djursholms RK
Esse Buckson Silverlea Buckskin - Prinsen
Klass 5 - FEI Ponnykür - Kat. C och D (3 NF av 21 ponnyer)
14:e 63.833%
Emelie Hedström Mantorpsryttarna
Midnight Dancer Fredriksbergs Dali - Xandino
16:e 62.917%
Fanny Callerud Torslanda RK
Esse Goldprince Willoway Golddigger - Prinsen
18:e 61.917%
Rebecca Holbeck Torns RF
Sturevallens Lisa Sturevallens Gentleman - Miclas Madoc
Klass 6 - FEI Ind Mästerskap Ponny - Kat. C (5 NF av 22 ponnyer)
Plac. 4:a 66.754%
Rebecca Holbeck Torns RF
Sturevallens Lisa Sturevallens Gentleman - Miclas Madoc
14:e 63.070%
Emelie Hedström Mantorpsryttarna
Midnight Dancer Fredriksbergs Dali - Xandino
15:e 62.193%
Hanna Magnusson Hermanstorps K&RK
Brilliant Star Pantaco - Prescott Prudy
16:e 62.105%
Cornelia Sparring Djursholms RK
Esse Buckson Silverlea Buckskin - Prinsen
17:e 61.404%
Beatrice Quist Nybro Ridklubb
Gardwoods Nacado Casimirsborgs Avocado - Peregrin
Klass 8 - FEI Inl. Program Ponny - Kat. B och C (2 NF av 9 ponnyer)
Plac. 2:a 66.842%
Cornelia Sparring Djursholms RK
Esse Buckson Silverlea Buckskin RNF - Prinsen
4:a 65.439%
Rebecca Holbeck Torns RF
Sturevallens Lisa Sturevallens Gentleman - Miclas Madoc
Klass 14 - FEI Lagtävlan Ponny - Kat. D (1 NF av 31 ponnyer)
19:e 60.370%
Fanny Callerud Torslanda RK
Esse Goldprince Willoway Golddigger - Prinsen
Klass 16 - FEI Ind Mästerskap Ponny - Kat. D (3 NF av 25 ponnyer)
11:e 60.000%
Amelie Darhult Störby Hermanstorps K&RK
Sörbys Unik Pantaco - Silverlea Top Hat
17:e 57.982%
Sophia Bergkvist Karlskrona Lyckå
Stackarps Daniella Priory Dallas - Peregrin
24:e 52.719%
Linn Söderlund Karlskrona Lyckå
Anells Anelka Rodlease Dancing Gold - Lunnalyckans Tacado
Klass 24 - FEI Lagtävlan Ponny - Kat. D (2 NF av 17 ponnyer)
14:e 57.500%
Linda Gustafson Falkenbergsorten
Malena Fredriksberg Chopin - Smedhults Starlight Son
15:e 57.407%
Amanda Baroni Dagstorpsorten
Ängsgårdens Hickory Vernons Peeping Tom - Rolökke Swallow
Klass 26 - FEI Ind Mästerskap Ponny - Kat. D (3 NF av 26 ponnyer)
13:e 61.714%
Fanny Callerud Torslanda RK
Esse Goldprince Willoway Golddigger - Prinsen
17:e 59.825%
Linda Gustafson Falkenbergsorten
Malena Fredriksberg Chopin - Smedhults Starlight Son
21:a 58,947%
Amanda Baroni Dagstorpsorten
Ängsgårdens Hickory Vernons Peeping Tom - Rolökke Swallow
Om någon har bilder från dagen lägg gärna in dom i tråden. Glöm inte skriva vem fotografen är.
Källa: Eguipe.nu